جمعه, ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
ششمین دوره جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور با حضور حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و 1100 نفر از اعضای جامعه کیفیت در دی ماه سال جاری برگزار شد.           باشگاه تلاشگران کیفیت کشور همزمان با برگزاری ششمین دوره جشنواره شروع به کار کرد.            قابل توجه شرکت کنندگان محترم : هرگونه درخواست واریز وجه و ارسال اطلاعات از طریق  پیام کوتاه و ایمیل بدون تماس مستقیم از دبیرخانه و سایت رسمی ، غیرواقعی و جعلی  میباشد.         لطفا در صورت نیاز جهت دریافت فایل های جشنواره از نرم افزارهای سایت استفاده فرمایید.              پیام های کیفیت: باور به کیفیت اعتقاد به کرامت انسان در سازمان است.    کیفیت تبلور اعتقاد به مجموعه خلقت است.          انسان با کیفیت سازمان ها را به تعالی و سرآمدی می رساند.
 
تاریخ  
جمعه, ۱۳۹۸-۰۲-۰۶ ۰۹:۰۳
Today :
Friday, 2019-04-26 09:03
جستجو در سایت  

کلیدواژه :

دریافت نرم افزارهای مورد نیاز  
اعضای شورای سیاست گذاری جشنواره ششم
ردیف تصویر نام ونام خانوادگی سمت سوابق
1 دکتر عبدالله جاسبی  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت فایل
2 دکتر بهروز ریاحی استادیار دانشگاه، سرارزیاب و مدرس رسمی EFQM، کارشناس رسمی استاندارد- مشاور وزیر صنعت معدن و تجارت دریافت فایل
3 دکتر منوچهر منطقی رئیس سازمان صنایع هوایی ایران دریافت فایل
4 دکتر حمید گورابی رئیس پژوهشگاه رویان دریافت فایل
5 دکتر سید محمد مهدی هادوی سرارزیاب ارشد سیستم های مدیریت کیفیت و سرآمدی  
6 دکتر عباسعلی نورا مشاور و دبیر ستاد نمایندگان دانشگاه آزاد اسلامی و اقتصاددان دریافت فایل
7 دکتر محمدرضا فیاض سفیر جمهوری اسلامی ایران در امارات  
8 مهندس بهروز فروتن رئیس مرکز تحقیقات صنایع غذایی ایران دریافت فایل
9 مهندس علی قدمیاری دبیر اسبق جشنواره شهید رجایی دریافت فایل 
10 مهندس مسلم بیات مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان تهران دریافت فایل
11 مهندس احمد پور فلاح رئیس کمیسیون امور صنایع اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران  
12 دکتر مرتضی بهشتی پیشکسوت صنعت  
13 دکتر مهدی ریاحی مشاور و کارشناس ارشد سیستم های کیفیت دریافت فایل


14

 
دکتر مهیار ریاحی مدیر اجرایی موسسه رشد مدیریت کیفیت و توسعه سرآمدی فردای ایرانیان  
اعضای شورای سیاست گذاری جشنواره پنجم
ردیف تصویر نام ونام خانوادگی سمت سوابق
1 دکتر عبدالله جاسبی  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت فایل
2 دکتر بهروز ریاحی استادیار دانشگاه، سرارزیاب و مدرس رسمی EFQM، کارشناس رسمی استاندارد- مشاور وزیر صنعت معدن و تجارت دریافت فایل
3 دکتر منوچهر منطقی رئیس سازمان صنایع هوایی ایران دریافت فایل
4 دکتر حمید گورابی رئیس پژوهشگاه رویان دریافت فایل
5 دکتر حبیب الله انصاری دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران دریافت فایل
6 دکتر سید محمد مهدی هادوی سرارزیاب ارشد سیستم های مدیریت کیفیت و سرآمدی  
7 دکتر عباسعلی نورا مشاور و دبیر ستاد نمایندگان دانشگاه آزاد اسلامی و اقتصاددان دریافت فایل
8 دکتر محمدرضا فیاض سفیر جمهوری اسلامی ایران در امارات  
9 مهندس بهروز فروتن رئیس مرکز تحقیقات صنایع غذایی ایران دریافت فایل
10 مهندس شاهرخ ظهیری رئیس کمیسیون   صنایع غذایی اتاق تهران  دریافت فایل
11 مهندس علی صفدری معاونت منابع انسانی  ، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری دریافت فایل
12 مهندس علی قدمیاری دبیر اسبق جشنواره شهید رجایی دریافت فایل 
13 مهندس محسن خلیلی عراقی رئیس کنفدارسیون صنعت ایران  
14 مهندس مسلم بیات مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان تهران دریافت فایل
15 مهندس احمد پور فلاح رئیس کمیسیون امور صنایع اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران  
16 دکتر مرتضی بهشتی پیشکسوت صنعت  
17 دکتر سید احمد طباطبایی مشاور معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری  
18 دکتر مهدی ریاحی مشاور و کارشناس ارشد سیستم های کیفیت دریافت فایل
فهرست پنجاه رهبر و رئیس برتر دنیا به انتخاب نشریه Fortune
فهرست پنجاه رهبر و رئیس برتر دنیا به انتخاب نشریه Fortune در سال 2014

نشریه Fortune فهرست جالبی از ۵۰ رئیس و رهبر برتر دنیا را منتشر کرده است که مرور آنها می‌تواند جالب باشد:
در میان رهبران مذهبی Fortune پاپ فرانسیس را انتخاب کرده است. او از زمان انتخاب‌اش به مقام پاپی، راهبردی نو را برگزیده است: از اقامت در سکونتگاه مجلل پاپی خودداری کرده است، پاهای یک زن زندانی مسلمان را غسل داده است (طبق سنت کلیسای کاتولیک). از همه مهم‌تر ترجیح داده است در مورد آدمیان قضاوت نکند و برچسب گناهکار و رستگار را به آنها نزند و به صورت آشکار گفته است: «من چه کسی هستم که در جایگاه قضاوت‌کننده قرار بگیرم؟»

انتخاب بعدی صدر اعظم آلمان- آنگلا مرکل- است که رهبر غیررسمی اتحادیه اروپا است و در غوغای بحران اقتصادی، موضع‌گیری‌های محکمی داشته است و سعی کرده است حتی یونان را به مسیر برگرداند.
الان مولالی -رئیس شرکت خودروسازی فورد- هم در این فهرست است. او توانست شرکت فورد را از ورشکستگی نجات بدهد، کاری که رؤسای قبلی از آن عاجز بودند.

وَرِن بافت ۸۳ ساله - سرمایه‌دار معروف- به خاطر اقدامتش در زمینه اقتصاد، مالیات‌ها، مدیریت، کارهای بشردوستانه در فهرست جای گرفته است.
۱۳ سال است که بیل کلینتون مقام ریاست جمهوری آمریکا را ترک کرده است، با این همه بیکار نبوده است و کارهای زیادی در زمینه مبارزه با ایدز، مالاریا و سل و جلوگیری از ازدیاد رهاسازی گازهای گلخانه‌ای در جو انجام داده است.
آنگ سان سو چی -برنده جایزه نوبل صلح- نیز در این فهرست است، او ۲۰ سال حبس در خانه را تحمل کرد و قید آزادی و همراهی با خانواده‌اش را در بریتانیا زد تا در کشورش -برمه- رهبری جریان دموکراسی‌خواهی را برعهده داشته باشد.
آنگ سان سو چی، سال ۲۰۱۰ آزاد شده است و حزبش کرسی‌های زیادی در پارلمان برمه را تصاحب کرده است. قرار است سال ۲۰۱۵ در برمه انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود.
ژنرال چهارستاره آمریکا در افغانستان -جو دانفورد- هم در فهرست است.
بونو -خواننده مشهور گروه موسیقی U2- به خاطر کمک‌هایش برای توانمنیسازی کشورهای فقیر و کارزارهایش برای مبارزه با ایدز (کارزارهای ONE و RED) در فهرست قرار گرفته است.
رهبر معنوی بودائیان تبت -دالایی لاما- به خاطر تلاش خستگی‌ناپذیرش برای برقرار صلح، پرهیز از خشونت و دموکراسی و برقراری صلح بین ادیان در فهرست جای گرفته است. او در توییتز ۸٫۶ میلیون نفر دنبال‌کننده دارد.
در مقام دهم این فهرست، به نامی آشنا برای دوست‌داران فناوری برمی‌خوریم: جف بزوس که رئیس شرکت آمازون است. دو دهه پیش او در خشت خام چیزهایی را می‌دید که دیگران قادر به مشاهده آنها نبوده‌اند، نتیجه آینده‌بینی و مدیریت او، پا گرفتن شرکت بزرگ آمازون بوده است که ارزشش حالا حدود ۱۷۴ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

دِرِک جِتِر – کاپیتان- تیم نیویورک یانکیر در رده یازدهم است.
«جفری کانادا»، رئیس مؤسسه خیریه Harlem Children’s Zone است و مدت زیادی است که به کودکان فقیرترین نواحی نیویورک امکان داده است تا از تحصیلات، خدمات پزشکی و اجتماعی برخوردار شوند.
کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین‌المللی پول در رده ۱۳ ایستاده است. واقعا دشوار است که در شرایط بحران اقتصادی، رهبری مجمعی با ۱۸۸ عضو را برعهده داشت و به اقتصاد مصیبت‌زده یونان، ایرلند، پرتغال و سایر کشورها سامان داد.

رئیس ۵۷ ساله شرکت Unilever یعنی پل پولمن در رده بعدی است.
مایکل بلومبرگ -شهردار سابق نیویورک- که در ضمن یک بازرگان و سیاستمدار شاخص هم است، به خاطر فعالیت‌های خیرخواهانه‌اش در زمینه کنترل اسلحه، مبارزه با مصرف دخانیات و چاقی در فهرست قرار گرفته است.
«جک ما» رئیس هیئت مدیره گروه علی بابا است. او در سال ۱۹۹۹ علی بابا را تأسیس کرد و کارمندانش را به بزرگ‌اندیشی و عملی کردن رؤیاهایشان تشویق می‌کرد. علی بابا حالا یکی از بزرگ‌ترین سامانه‌های تجارت آنلاین در دنیا است و هر روز حدود ۱۰۰ میلیون نفر از طریق آن خرید می‌کنند و درآمدی حتی بیشتر از مجموع درآمد آمازون و eBay دارد!

دلیل قرارگیری «ماریا کلاو» در فهرست، تلاش او برای توانمندسازی زنان در زمینه علوم، فناوری و مهندسی است. او ۶۲ سال دارد و رئیس کالج هاروی ماد است. زمانی که که تازه در سال ۲۰۰۵ رئیس شده بود، تنها ۱۰ درصد بانوان به درجه‌های تحصیلی بالا می‌رسیدند، اما حالا ۴۰ درصد زنان به این مدارج دست پیدا می‌کنند.
«کن چنولت»، رئیس American Express است. او به خاطر نجات شرکتش از تندباد بحران‌های اقتصادی شایستگی حضور در فهرست برترین رؤسای جهان را پیدا کرده است.
«کتی گیستی» ۵۵ سال دارد، او رئیس بنیاد تحقیقات بیماری MS است. در سال ۱۹۹۶ تشخیص داده شد که او مبتلا به MS شده است، از همین زمان او تصمیم گرفت که پزشکان و دانشمندانی را که تا آن زمان جدا از هم کار می‌کردند، یکپارچه کند و کاری کند که آنها بتوانند اطلاعات خود را با هم به اشتراک بگذارند.

سرمربی‌ها تیم‌های بسکتبال مردان دانشگاه دوک، سن آنتونیو اسپرز و تیم بسکتبال زنان دانشگاه کارولینای جنوبی هم در فهرست هستند.
آنجلینای جولی معروف هم در فهرست است. البته نه به خاطر فیلم‌هایش، بلکه به خاطر کارهی بشردوستانه‌اش. او تا به حال پنجاه سفر به کشورهایی مثل عراق، سوریه و پاکستان انجام داده است، سفیر اقدامات بشردوستانه سازمان ملل متحد بوده است و همان طور که پیش از این در «یک پزشک» خوانده بودید، آنقدر جسارت داشت که به صورت عمومی فاش کند که به خاطر پیشگیری از سرطان، هر دو پ..ستانش را تحت عمل جراحی قرار داده است و آنها را برداشته است و با این کار همه زن‌ها را متوجه اهمیت این بیماری کرده است.
 
«ژانگ روییمین»، رئیس ۶۵ ساله شرکت Haier Group با مدیریت صحیح خود، این شرکت را از یک یخچال‌ساز گمنام به یک برند معتبر ابزارهای متنوع تبدیل کرده است.
کارلوس چوسن توانست شرکت نیسان را به صورت دراماتیک و تحسین‌برانگیزی بیت سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ به جاده برگرداند.

به احتمال زیاد خبر ترور و اصابت گلوله به سر گابریل جیفوردس را در سه سال پیش، خوانده بودید. سه سال از آن زمان گذشته و حالا او بعد از بهبودی تلاش می‌کند که با همه‌گیری خشونت‌های ناشی از استفاده از سلاح‌های گرم مبارزه کند.

«وندی کوپ» به خاطر اقداماتش برای ارتقای سطح تحصیلی در ۳۲ کشور دنیا، در فهرست قرار گرفته است.
در رده ۲۶ «فرد اسمیت» ۶۹ ساله -رئیس شرکت FedEx- ایستاده است. در عرض ۴۰ سال او این شرکت را بزرگ‌تر کرده است، امکان رهگیری آنلاین مرسوله‌ها را داده است و ۳۰۰ هزار شغل ایجاد کرده است.

ژولیت وی گارسیا -رئیس دانشگاه تگزاس- به خاطر فراهم آوردن امکاناتی برای تحصیل لاتین‌تبارها در فهرست Fortune ایستاده است.
مری رابینسون، نخستین رئیس‌جمهور ایرلند بود. به علاوه او جزو کمسیسون عالی جقوق بشر سازمان ملل متحد هم بود و حالا او بنیاد مری رابینسون را اداره می‌کند که در زمینه حفاظت محیط زیست فعالیت می‌کند.
هووارد شولتز کسی بود که یک کافه کوچک در سیاتل را به یک تشکیلات عظیم با ۲۰ هزار شعبه در سراسر دنیا تبدیل کرد، بله داریم از استارباکس صحبت می‌کنیم!

خوزه آنتونیو آبرو، در سال ۱۹۷۵، در یک گاراژ با ۱۱ موسیقی‌نواز دیگر فعالیت می‌کرد، اما حالا او به ۴۰۰ هزار کودک ونزوئلایی موسیقی یاد می‌دهد. ارزش کار او در این است که علاوه بر آموزش موسیقی، از طریق تشکیلات آموزشی‌اش به هنرجوهایش، نظم و انضباط، شوق یادگیری، همکاری و نیز فرهنگ را نهادینه می‌کند.

«الن کالمن» نخستین رئیس زن شرکت DuPont در تاریخ ۲۱۲ ساله‌اش است.
سر فاضل حسن عابد، بزرگ‌ترین تشکیلات بشردوستانه غیرانتفاعی دنیا را اداره می‌کند که ۱۰۰ هزار کارمند دارد و به به میلیون‌ها نفر در ۱۰ کشور آسیایی و آفریقایی خدمات می‌دهد. لق شوالیه یا سر در سال  ۲۰۱۰ به او اهدا شد.

اما نفر بعدی کاملا برای ما آشناست: او تیم کوک -رئیس شرکت اپل- است، او در دو نیم سالی که ریاست اپل را برعهده گرفته است، رویکرد متفاوت بیاندیش یا thinking different را ادامه داده است و با عرضه محصولات تازه به روند موفقیت اپل ادامه داده است.

جوان‌ترین فرد در فهرست، ملاله یوسف‌زی است، او مدافع سرسخت آموزش زنان است، ترور او توسط طالبان واکنش دنیا را برانگیخت، او حالا بهبود یافته است و یک فعال متعهد باقی مانده است. در این مورد توصیه می‌کنم این پست «یک پزشک» را بخوانید.

استرایو ماسی‌ییوا مؤسس شرکت ارتباطی Econet یکی از چهره‌های شاخص آفریقا است، او را قهرمان استفاده از فناوری برای بهبود زندگی میلیون‌ها نفر از ساکنان آفریقا می‌دانند.
جورج کندی -سرمربی تیم شنای دانشگاه جانز هاپکینز- در رده بعدی ایستاده است.
در سال ۲۰۰۵، یک فروشنده خودساخته مبلمان به نام جوکو ویدودو، شهردار شهر کوچکی در اندونزی شد. او توانست لیاقت خود را نشان بدهد و حالا فرماندار جاکارتا است و بخت آن را دارد که امسال رئیس‌جمهور اندونزی هم بشود.
اریک گریتنز -تفنگدار سابق نیروی دریایی آمریکا- بر این باور است که رهبری حقیقی، جسارت مقابله با ترس‌ها و در آغوش کشیدن ترس‌ها و خوشامدگویی به رنج‌هاست. رهبر واقعی کسی است که در خط مقدم سخت‌کوشی و ایستادگی در مقابل رنج‌ها و دشواری‌ها باشد.
او حالا یک تشکیلات غیرانتفاعی را اداره می‌کند به نظامیان بازنشسته آمریکایی بعد از ۱۱ سپتامبر، خدمات ارائه می‌کند.
در جایگاه بعدی وینتون مارسالیس، رهبر هنری جایز در مرکز لینکلن ایستاده است، او را نگهبان موسیقی جاز آمریکایی می‌دانند. او برنده جایزه پولیتزر است و نسلی از نوازندگان را پرورده است.
در جایگاه ۴۰ یک هندی به نام آناند ماهیندرا ایستاده است که رئیس یک شرکت بزرگ فعال در زمینه خودرو، سرویس‌های کامپیوتری و صنایع هوایی است.
نانسی لوبین، مدیر یک تشکیلات غیرانتفاعی به نام Do Something، هم در میان رؤسای برتر قرار گرفته است.
رئیس یوتیوب -سوزان وُجسیکی- در سال ۱۹۹۹ به گوگل پیوست و شانزدهمین کارمند شرکت محسوب می‌شود. نقش مدیریتی او در گوگل درخشان است و حالا او رئیس یوتیوب است.

در رده بعدی پیتر دیاماندیس قرار دارد که رئیس بنیاد X Prize است. او جوایز ۱۰ میلیون دلاری برای تشویق شرکت‌های دنیا برای حل مشکلات و معضلات عمده دنیا، برقرار کرده است.

تتیانا چورنوول، ۳۴ ساله است، او یک خبرنگار و نماینده اوکراینی است. او یکی از نخستین گزارشگرانی بود که ثروت رئیس جمهور سابق اوکراین -ویکتور یاناکوویچ- را افشا کرد و متعاقب این کار با تهدیدهای زیادی مواجه شد. در روز کریسمس، به او حمله شد که منجر به مضروب شدن او شد. همین امر، بر عزم تظاهرکنندگان مخالف یاناکوویج افزود.

جالب است بدانید که رئیس DARPA که واحد فناوری‌های پیشرفته ارتش آمریکاست، یک زن هندی‌تبار به نامآراتی پرابهاکار است. او زمانی که تنها ۳۴ سال داشت، عهده‌دار ریاست یک اداره مهم دولت فدرال شده بود. گفته می‌شود او دارای کاریزمای زیادی است.

در رده ۴۶ شهردار بارسلونا یعنی خاویر تریاس ایستاده است، او از سال ۲۰۱۱ شهردار شده است و در همین زمان این شهر عمده منطقه کاتالونیا را به هوشمندترین شهر هوشمند دنیا تبدیل کرده است و برای این کار از کمک شرکت‌های بزرگ سیسکو و مایکروسافت استفاده کرده است. او کوشیده است که شهروندان را از طریق سرویس‌های اقبل دسترسی با فناوری موبایل به هم متصل کند.

تشکیلات غیرانتفاعی Ushahidi به بارور شدن رشد سریع صنایع فناوری در شرق آفریقا کمک کرده است و افق تازه‌ای از نقش فناوری را نمایانده است. مؤسس و رئیس این شرکت یک بانوی ۳۶ ساله به نام جولیانا روتیچ است.

لاکشمی میتال را خیلی‌ها می‌شناسند، او صاحب بزرگ‌ترین شرکت تولید فلزات در دنیا یعنی شرکت ArcelorMittal است.

قدرتمندترین زن استرالیا، گیل کلی است، او ۶۷ سال دارد و رئیس بانک Westpac است.
یک قاضی ۷۰ ساله به نام جد راکوف هم در فهرست است. 
وفاداری مشتری
بازخوانی پیام‌های نوروزی رهبر انقلاب از سال ۶۹ تا ۹۲
1392/12/28
بازخوانی پیام‌های نوروزی رهبر انقلاب از سال ۶۹ تا ۹۲
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در نخستین دقایق آغاز سال نو، در پیامی به ملت شریف ایران، با تشریح اوضاع مهم سال ِ قبل، چارچوب کلی و افق پیش روی ملت و مسئولان جمهوری اسلامی را در سال ِ پیش ِ رو، ترسیم می‌کنند.
بخش‌هایی از پیام‌های نوروزی ایشان از سال ۶۹ تا ۹۲ را در زیر می‌خوانید:

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۶۹
ما امسال عيد نوروز را در حالى برگزار می‌کنيم كه خداى متعال با فقدان بزرگ رهبر عظيم‌الشأنمان، امتحان سختى از ما كرد و دوران سختى را بر ما گذراند. آن فقدان، محنت بزرگى بود. اميدواريم كه خداى متعال، روح آن بزرگمرد را با ارواح مقدسه‌ى انبيا و اوليا محشور كند و او را از ما راضى نمايد و ما را در راه او، مستمر و مستدام بدارد. اميدواريم كه خداوند، نظر لطف و محبت خود را كه در طول اين يازده سال همواره بر اين ملت و بر اين نظام داشته است، باز هم آن را بر ما مستمر بگرداند و ما بتوانيم به كمك خدا و با حركت در راه او و با استغفار و توبه‌ى الى‌اللَّه، متاع حَسَن و قدرت و قوّت و عزت الهى را براى خودمان و براى اين ملت بزرگ و فداكار تأمين كنيم.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۷۰
شما ملت عزيز ما توانستيد با كمكهاى خودتان به دولت و به مردم آسيب‌ديده‌ى كشور، كارى بكنيد كه در طول تاريخ گذشته‌ى ما بی‌سابقه بود. ما زلزله‌هاى بسيارى را ديده‌ايم؛ حوادث طبيعى بسيارى را در گذشته از نزديك شاهد بوده‌ايم؛ حادثه‌یی با عظمتِ زلزله‌يى كه در شمال پيش آمد، بعضاً در گذشته هم اتفاق افتاده بود؛ ليكن هيچوقت نشده بود كه آثار و عوارض آن حوادث تلخ، به اين سرعت به سمت بهبودى پيش برود كه در اين بار اتفاق افتاد. البته كمبودها در آن مناطق زياد است؛ ليكن آنچه كه از پيشرفت امور و كمك به زلزله‌زدگان و آسيبديدگان و تأمين مسكن و غير اينها اتفاق افتاد، به بركت همكارى و همدوشى مردم با دولت و تلاش فراوان ملت و دولت در اين زمينه بود.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۷۱
يكى از اين حوادث سال گذشته، از هم پاشيده شدن امپراتورى بزرگ و كشور اتّحاد جماهير شوروى و زوال يك ابر قدرت بود كه حقيقتاً حادثه‌اى بزرگ در زمان و تاريخ ما به حساب مىآيد. اين حادثه از چند نظر حائز اهميت است: اوّلاً از اين نظر كه موجب شد در خلال كشورها و ملتهايى كه استقلال و آزادى خودشان را به دست آوردند، كشورها و ملتهاى مسلمان نيز به اين امتيازات برسند. ميليونها مسلمان در اين منطقه و در همسايگى ما توانستند آشكارا و با صراحت، آرزوها، آرمانهاى اسلامى و فرهنگ خود را بر زبان بياورند و آن را مطرح كنند؛ در حالى كه دهها سال از اين حقّ طبيعى محروم بودند.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۷۲
آنچه كه من به برنامه‌ريزان و مسؤولين دولتى مؤكّداً سفارش مى‌كنم، اين است كه در اين برنامه توجّه كنند كه هدف اصلى، كمك به طبقات محروم جامعه باشد. اين، چيزى است كه ما را به «عدالت اجتماعى» نزديك مى‌كند. هدف اصلى در كشور ما و در نظام جمهورى اسلامى، عبارت از تأمين عدالت است و رونق اقتصادى و تلاش سازندگى، مقدّمه آن است. ما نمى‌خواهيم سازندگى كنيم كه نتيجه اين سازندگى يا نتيجه رونق اقتصادى، اين باشد كه عدّه‌اى از تمكّن بيشترى برخوردار شوند و عده‌اى فقيرتر شوند. اين، به هيچ‌وجه مورد رضاى الهى و رضاى اسلام و مورد قبول ما نيست.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۷۳
تذكّرى كه مى‌خواهم عرض كنم اين است كه از آغاز سال جديد، دو شاخص را به عنوان شعار براى خودمان قرار دهيم: اين دو شاخص، عبارت است از «وجدان كار» و «انضباط اجتماعى». اين دو شاخص، براى همه ما، در هر جا كه هستيم بسيار مهم است. «وجدان كار» يعنى اين‌كه اگر كارى را به عهده گرفتيم و انجام آن را تعهّد كرديم - چه اين كار، براى شخص خودمان يا خانواده خودمان؛ جهت نان درآوردن باشد، و چه كارى اجتماعى و مردمى و مربوط به ديگران باشد آن را خوب و كامل و دقيق و تمام انجام دهيم. به تعبير معروف، براى آن كار، «سنگ تمام بگذاريم». اگر ملتى داراى «وجدان كار» باشد، محصول كار او خوب خواهد شد، و وقتى محصول كار نيكو شد، وضع اجتماعى، به طور قطع بهبود پيدا خواهد كرد.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۷۴
من عرض مى‌‌كنم امسال هم می‌خواهم دو توصيه بكنم. يك توصيه اين است كه آن دو شعار [شعارهای سال ۷۳] را زنده نگه داريم... توصيه دوم كه آن هم براى جامعه ما بسيار مهم است، «انضباط اقتصادى و مالی» است. من اين را از آحاد ملت و مسؤولين كشور و مأمورين دولت، امسال تقاضا دارم. انضباط اقتصادى و مالى يعنى مقابله با ريخت و پاش، زياده روى و اسراف. ريخت و پاش مالى و زياده روى در خرج كردن و زياده روى در مصرف، به هيچ وجه صفت خوبى نيست. نه اسمش جود و سخاست و نه كرم و بزرگ منشى است. فقط اسمش «بى‌‌انضباطى اقتصادى و مالى» است.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۷۵
من همه را به رعايت منابع مالى كشور توصيه مى‌كنم... اسراف در ثروت عمومى و موجوديهاى اين كشور و منابع طبيعى و نيز در آنچه كه با زحمت زياد به دست مى‌آيد و اسراف در نان و آب و انرژى و نيروى انسانى، همه اينها بد است. اسراف، نقطه مقابل آن توصيه‌اى است كه ما در سال گذشته و سالهاى قبل از آن عرض كرديم كه عبارت از «انضباط» است. اگر بخواهيم با اسراف مبارزه كنيم، بايد براى اين كار برنامه‌ريزى انجام گيرد و آن را مسؤولان دولتى انجام دهند. بنابراين، توصيه اوّل من، مبارزه با اسراف و زياده‌روى و نابود كردن اموال عمومى و اموال شخصى است؛ چون اموال شخصى هم، به نحوى به اموال عمومى برمى‌گردد.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۷۶
من امسال مى‌خواهم مثل سالهاى قبل، به همه مردم يك سفارش بكنم. بحمداللَّه سفارشهايى كه شده، مورد توجّه قرار گرفته است. هم مردم توجه كرده‌اند و هم مسؤولان، و من توقّعم از هر دو است؛ هم از مردم و هم از مسؤولان. من می‌خواهم به مردم عزيزمان عرض كنم كه امسال همه سعى كنند اسراف را كنار بگذارند. متأسفانه در زندگيهاى ما اسراف وجود دارد. اسراف يعنى تضييع نعمت الهى؛ يعنى نشناختن قدر نعمت الهى. البته بيشتر، مخاطب ما در اين سخن، افراد متمكّنند. افرادى كه تهيدتست يا متوسّطند، به نظر مى‌رسد كه كمتر اسراف مى‌كنند... كنار گذاشتن اسراف در چيزهايى كه به نظر كوچك می‌آيد؛ مثل اسراف در مصرف بی‌رويّه آب، ضرورى است.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال نو ۷۷
امسال توصيه مهمّ من عبارت است از صرفه‌جويى. دولت هم بايد صرفه‌جويى كند؛ ملت هم بايد صرفه‌جویی كند. دولت، علاوه بر صرفه‌جويى بايستى راههاى صرفه‌جويى را هم به مردم تعليم دهد. تا وقت نگذشته است - تا ماههاى اوّل سال، سپرى نشده است - بايستى فهرستى از انواع صرفه‌جوييهايى را كه مردم مى‌توانند بكنند - در آب، نان، بنزين و در مصارف گوناگون و همه چيزهايى كه براى صرف آنها مجبوريم از سرمايه‌هاى كشور و نفت مصرف كنيم - و راههاى صرفه‌جويى در آنها را به مردم تعليم و نشان دهند؛ مردم هم جدّاً سعى كنند كه صرفه‌جويى نمايند.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۷۸
سالى كه در اين ساعت و در اين روز آغاز مى‌شود، سالى است با اميدها و با امكانات فراوان و انشاءاللَّه با توكّل به خدا، سالى متناسب با خواستها و ارزشهاى ملت ايران است. از مهمترين خصوصيات امسال اين است كه مصادف با صدمين سال ولادت امام بزرگوار ماست. به همين مناسبت جا دارد كه اين سال را سال امام خمينى (رحمةاللَّه‌عليه) بدانيم و بناميم. فقط هم ناميدن و عنوان، كافى نيست. بايد ان‌شاءاللَّه همه سعى كنند شخصيت بزرگوار امام خمينى را با همان ابعاد عظيم، به درستى بشناسند و خصوصيات آن را ان‌شاءاللَّه در زندگى خود و زندگى ملت و عرض و طول معنوى كشور، اِعمال و پياده كنند.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۷۹
سال جديدى را در پيش رو داريم و همان طور كه مى‌دانيد، امسال، هم در آغاز و هم در پايان خود، مزيّن به عيد مبارك غدير است؛ يعنى سال ۱۳۷۹، دو عيد غدير دارد. بسيار مناسب است كه ما اين سال را به اين مناسبت، «سال امام اميرالمؤمنين، على‌بن‌ابى‌طالب عليه‌السّلام» بدانيم و بناميم و خودمان را به آن بزرگوار نزديك كنيم... اميرالمؤمنين عليه‌السّلام در زندگى حكومتى خود، نسبت به عدالت، نسبت به حقوق ضعفا و درماندگان و پابرهنگان، بى‌اغماض و بى‌گذشت بود. ماهم بايد همينطور باشيم. آن حضرت نسبت به حقّ خود و به سهم خود، بسيار پرگذشت بود؛ همه ما نيز بايد همين‌گونه باشيم.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۸۰
در زمينه آنچه كه ما در سال ۸۰ بايد به عنوان شعارهاى اساسىِ خودمان به آن نگاه كنيم، من دو نقطه مهم را مطرح مى‌كنم: نقطه اوّل، اقتدار ملى است. اقتدار ملى براى يك كشور، حفظ كننده هويت او، مايه عزّت او و وسيله رسيدن او به آرمانهاست. نكته دوم و نقطه‌ى اساسى ديگر مسأله اشتغال است. سال را بايد از آغاز تا پايان، سالِ تلاش براى ايجاد اشتغال مفيد و مولّد قرار دهيم. در مطالعات عميق و بررسي‌هاى همه‌جانبه اقتصادى، به اين نتيجه مى‌رسيم كه نقطه عزيمت و شروع، عبارت است از تلاش براى اشتغال. براى جامعه ما شايسته نيست كه جمع بزرگى از مردم –جوانان- از اشتغال مفيد و مولّد محروم باشند.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۸۱
امسال، سال شمسى ما، هم در فروردين و هم در آخر سال در اسفند، با عاشوراى حسينى مقارن و مصادف است. بنابراين جا دارد كه ما امسال را «سال عزّت و افتخار حسينى» بدانيم. اميدواريم ملت عزيز ما با تمسّك به معنويتِ حسين‌‌بن‌‌على عليه‌السّلام و با آشنايى بيشتر با آن بزرگوار، عزّت و افتخار و سربلندى را براى خود كسب كند؛ همچنان كه بحمداللَّه به بركت آن حضرت و به بركت اسلام و قرآن، از عزّت و افتخار معنوى برخوردار بوده و هست.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۸۲
نكته‌‌اى كه امسال اضافه مى‌‌كنم و به آن تأكيد مى‌‌ورزم، اين است كه همه‌‌ى مسؤولان در سه قوّه، بايد نهضتى را براى خدمت‌‌رسانى به مردم شروع كنند. ممكن است ما انواع و اقسام كارها و برنامه‌‌ها را در پيش‌‌رو داشته باشيم و اجرا كنيم؛ بايد در ميان آنها آنچه خدمت‌‌رسانىِ عميقتر و ماندگارتر و زودبازده‌‌تر محسوب مى‌‌شود، اولويّت پيدا كند. به ويژه اين كارها بايد بيشتر در خدمت قشرهاى مستضعف و محروم و محتاج جامعه صورت گيرد... مسؤولان بايد مردم را در قبال يك گزارش درست و متقن، مختار به قضاوت كنند تا مردم بتوانند كارآمدىِ نظام را به چشم ببينند و نسبت به آن قضاوت نمايند. نهضت خدمت‌‌رسانى به مردم يك مبارزه‌‌ى بزرگ و سنگين است؛ زيرا خدمت رساندن به عموم مردم با منافع بعضى گروههاى خاص تضاد پيدا مى‌‌كند و اين‌‌جاست كه بايد با مبارزه و همّت و عزم راسخ وارد ميدان شد.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۸۳
سال ۸۳ آخرين سال دولت خدمتگزار كنونى است؛ همچنانكه مدت مسؤوليت پنج ساله‌ی اول رئيس قوه‌ی قضائيه و مجلس ششم شوراى اسلامى دوران مسؤوليت خود را به پايان مى‌برند. آنچه كه در اين سال مناسب و لازم است كه انجام بگيرد، اين است كه مسؤولان بخشهاى مختلف به مردم گزارش بدهند كه در دوران مسؤوليتى كه در حالِ پايان يافتن است يا پايان يافته، چه خدمت بزرگ و چه كار شايسته‌ای را براى مردم انجام داده‌اند. دولت خدمتگزار، قوه‌ی قضائيه و مجلس شوراى اسلامى به مردم پاسخ دهند كه آنچه را كه به عنوان شعار كار خود بر زبان آورده‌اند و همچنين آنچه را كه مطالبات عمده‌ی رهبرى در اين سالها بوده است، چگونه تحقق بخشيده‌اند. درواقع سال ۸۳، سال پاسخگويى سه قوه به ملت ايران است.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۸۴
آنچه براى مردم و مسؤولان - هر دو - حايز اهميت است، عبارت است از همكارى و حفظ وحدت ملى و همبستگى عمومى ملت در قبال آنچه مسؤولان موظفند انجام دهند. ادامه‌ى اين راه از يك طرف، و همكارى مردم و مسؤولان از سوى ديگر، مىتواند ما را در پيشرفت اين راه و پيشبرد اين اهدافِ والا كمك كند. بنابراين امسال «همبستگى ملى و مشاركت عمومى» مى‌تواند شعار بزرگ ملت ايران باشد. يقيناً مشاركت عمومى مردم - چه در انتخابات و چه در مسائل گوناگونى كه اين دولت و همچنين دولت آينده در پيش‌رو دارد - و همبستگى ملى آنان خواهد توانست به پيشرفت برنامه‌ها كمك كند.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۸۵
در اين مقطع زمانى، ياد و نام مبارك پيامبر اعظم از هميشه زنده‌تر است؛ و اين يكى از تدابير حكمت و الطاف خفيّه‌ى الهى است. امروز امت اسلام و ملت ما بيش از هميشه به پيغمبر اعظم خود نيازمند است؛ به هدايت او، به بشارت و انذار او، به پيام و معنويت او، و به رحمتى كه او به انسان‌ها درس داد و تعليم داد. امروز درس پيغمبر اسلام براى امتش و براى همه‌ى بشريت، درسِ عالم شدن، قوى شدن، درس اخلاق و كرامت، درس رحمت، درس جهاد و عزت، و درس مقاومت است. پس نام امسال به طور طبيعى، نام مبارك پيامبر اعظم است. در سايه‌ى اين نام و اين ياد، ملت ما درس‌هاى پيغمبر را بايد مرور كند و آنها را به درس‌هاى زندگى و برنامه‌هاى جارى خود تبديل كند.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۸۶
ملت ما بايد هشيار باشد. تلاش براى سازندگى كشور و عمده‌تر و مهمتر از آن، تلاش براى اتحاد كلمه و يكپارچگى ملى و اتحاد امت اسلامى ادامه يابد. عاقلانه، هوشيارانه، خردمندانه و مدبرانه بايستى اين اتحاد را حفظ كرد و روزبه‌روز تقويت كرد. من به همين جهت به مسأله‌ى اتحاد كلمه‌ى ملتمان اهميت مى‌دهم. و به نظر من امسال، سالِ «اتحاد ملى و انسجام اسلامى» است؛ يعنى در درون ملت ما اتحاد كلمه‌ى همه‌ى آحاد ملت و قوميتهاى گوناگون و مذاهب گوناگون و اصناف گوناگون ملى؛ و در سطح بين‌المللى، انسجام ميان همه‌ى مسلمانان و روابط برادرانه‌ى ميان آحاد امت اسلامى از مذاهب گوناگون و وحدت كلمه‌ى آنها.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۸۷
من برای اين سال دو چيز را انتظار می‌برم... در اين سال بايد نوآوری فضای كشور را فرا بگيرد و همه خود را موظف بدانند كه كارهای نو و ابتكاری را ـ در سايه‌ی مديريت صحيح و تدبير درست ـ در فعاليت كشور وارد كنند. انتظار دوم اين است كه فعاليتهايی كه در سالهای گذشته انجام گرفته است، كارهايی كه دولت كرده است، سرمايه‌گذاریهای بزرگی كه مسئولان گوناگون و آحاد مردم در بخشهای مختلف ـ چه سرمايه‌گذاری مادی، چه سرمايه‌گذاری معنوی ـ انجام داده‌اند، اينها به شكوفايی برسد و مردم نتايج آن را در زندگی خود حس كنند. لذا من امسال را «سال نوآوری و شكوفايی» می‌نامم و انتظار دارم كه ان‌شاءالله هم در زمينه‌ی نوآوری و هم در زمينه‌ی شكوفايی، ملت ما شاهد نتايج شيرينی باشند.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۸۸
ما بايستى الگوى مصرف را اصلاح كنيم. ما بايستى به سمت اصلاح الگوى مصرف حركت كنيم. مسئولين كشور در درجه‌ى اول - چه قوه‌ى مقننه، چه قوه‌ى مجريه، و چه ساير مسئولين كشور؛ قوه‌ى قضائيه و غير آنها - و اشخاص و شخصيتها در رتبه‌هاى مختلف اجتماعى، و آحاد مردم ما از فقير و غنى، بايستى به اين اصل توجه كنند كه بايد الگوى مصرف را اصلاح كنند. اينجور مصرف كردن در همه‌ى زمينه‌ها - در امور ضرورى زندگى، در زيادى‌هاى زندگى - مصرف كردن بى رويّه و بدون منطق و بدون تدبير عقلانى، به ضرر كشور و به ضرر آحاد و اشخاص ماست. من از عموم مردم و بخصوص از مسئولين درخواست ميكنم، خواهش ميكنم كه در اين زمينه فعاليت خودشان را در اين سال زياد كنند، افزايش بدهند و براى اصلاح الگوى مصرف برنامه‌ريزى كنند. لذا من اين سال را، سال «حركت مردم و مسئولين به سوى اصلاح الگوى مصرف» ميدانم.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۸۹
امسال براى اينكه ما بتوانيم آنچه را كه در اين دعاى شريف به ما تعليم داده شده است و وظيفه‌ى ماست، انجام بدهيم، براى اينكه بتوانيم بر طبق اقتضائات كشور و ظرفيتهاى كشور حركت كنيم، احتياج داريم به اينكه همت خودمان را چند برابر كنيم؛ كار را متراكم‌تر و پرتلاش‌تر كنيم. من امسال را به عنوان سال «همت مضاعف و كار مضاعف» نامگذارى ميكنم. به اميد اينكه در بخشهاى مختلف، بخشهاى اقتصادى، بخشهاى فرهنگى، بخشهاى سياسى، بخشهاى عمرانى، بخشهاى اجتماعى، در همه‌ى عرصه‌ها، مسئولين كشور به همراه مردم عزيزمان بتوانند با گامهاى بلندتر، با همت بلندتر، با كار بيشتر و متراكم‌تر، راه‌هاى نرفته‌اى را بپيمايند و به هدفهاى بزرگ خود ان‌شاءاللَّه نزديكتر شوند. ما به اين همت مضاعف نيازمنديم. كشور به اين كار مضاعف نيازمند است.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۹۰
همین تحریمهائی كه دشمنان ملت ایران زمینه‌سازی كردند یا آن را بر علیه ملت ایران اعمال كردند، به قصد این بود كه یك ضربه‌ای بر پیشرفت كشور ما وارد كنند و آن را از این حركت شتابنده باز بدارند. البته خواسته‌ی آنها برآورده نشد و نتوانستند از تحریمها آن نتیجه‌ای را كه انتظار داشتند، بگیرند و تدابیر مسئولان و همراهی ملت بر ترفند دشمنان فائق آمد؛ اما دنبال میكنند. لذا این سال جاری را كه از این لحظه آغاز میشود، ما بایستی متوجه كنیم به اساسی‌ترین مسائل كشور، و محور همه‌ی اینها به نظر من مسائل اقتصادی است. لذا من این سال را «سال جهاد اقتصادی» نامگذاری میكنم و از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند. حركت طبیعی كافی نیست؛ باید در این میدان، حركت جهشی و مجاهدانه داشته باشیم.

 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۹۱
اگر ما توانستيم توليد داخلى را رونق ببخشيم، مسئله‌ى تورم حل خواهد شد؛ مسئله‌ى اشتغال حل خواهد شد؛ اقتصاد داخلى به معناى حقيقى كلمه استحكام پيدا خواهد كرد. اينجاست كه دشمن با مشاهده‌ى اين وضعيت، مأيوس و نااميد خواهد شد. وقتى دشمن مأيوس شد، تلاش دشمن، توطئه‌ى دشمن، كيد دشمن هم تمام خواهد شد.
بنابراين همه‌ى مسئولين كشور، همه‌ى دست‌اندركاران عرصه‌ى اقتصادى و همه‌ى مردم عزيزمان را دعوت ميكنم به اين كه امسال را سال رونق توليد داخلى قرار بدهند. بنابراين شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است.
 پيام به ملت شريف ايران، به مناسبت حلول سال ۹۲
كار بزرگ سال ۹۲، انتخابات ریاست‌جمهوری است كه درواقع مقدرات اجرائی و سیاسی و به یك معنا مقدرات عمومی كشور را برای چهار سال آینده برنامهریزی می‌كند. انشاءالله مردم با حضور خودشان در این میدان هم خواهند توانست آیندهی نیكی را برای كشور و برای خودشان رقم بزنند. البته لازم است هم در زمینهی اقتصاد، هم در زمینهی سیاست، حضور مردم حضور جهادی باشد. با حماسه و با شور باید وارد شد. با همت بلند و نگاه امیدوارانه باید وارد شد. با دل پرامید و پرنشاط باید وارد میدان‌ها شد و با حماسهآفرینی باید به اهداف خود رسید. سال ۹۲ را به عنوان «سال حماسهی سیاسی و حماسهی اقتصادی» نام‌گذاری می‌كنیم و امیدواریم به فضل پروردگار، حماسهی اقتصادی و حماسهی سیاسی در این سال به دست مردم عزیزمان و مسئولان دلسوز كشور تحقق پیدا كند.
 
 
 
تندیس تلاشگران کیفیت
پوسترجشنواره
پیوندها

آمار سایت
  • افراد آنلاین : ۴
  • بازديدهای امروز : ۶
  • کل بازدیدها : ۱۴۳۷۳۶
  • IP شما : 52.55.186.225
تاریخ های مهم
تاریخ ثبت نام اولیه تا 
تاریخ ثبت نام قطعی تا
تاریخ ارسال مدارک تا   
تاریخ شروع ارزیابی 
تاریخ پایان ارزیابی       
زمان برگزاری جشنواره
1395/10/30
1396/7/30
1396/8/30
1396/9/30
1396/10/30
1396/12/3
دبیرخانه جشنواره
دبیرخانه دائمی: تهران- خیابان فلسطین جنوبی- بعد از تقاطع بزرگمهر- بن بست جم- پلاک2- واحد 15
تلفن تماس: 66481545(021) فکس: 66481545(021) 
وب سایت: www.iranfqm.ir
پست الکترونیکی: iranfqm1@gmail.com
محل برگزاری جشنواره
معرفی جشنواره
اين جشواره رهيافت سنجيده اي براي شناسائي، معرفي و قدرداني از خادمان، تلاشگران، اساتيد، پژوهشگران و نوآوران برتر کيفيت در سطح کشور مي باشد. جشنواره تجليل از تلاشگران کيفيت کشور در چارچوب اين آئين نامه همه ساله برگزار مي شود.

طراحی و توسعه توسط آکو